fbpx

Tellitavad tooted

Tellimuste korv on tühi. Ühtegi toodet ei ole hetkel tellimusse lisatud.

Vormista tellimus

Loe kasulikke

Artikleid

Silmaarstid ja optometristid – kes on kes?

Meie kauplustes on võimalik tulla kontrolli nii silmaarsti juurde kui optometristi vastuvõtule. Kõik meie spetsialistid on pikaajalise kogemusega ning valmis abistama küsimuste korral.

Mis on vahe silmaarstil ja optometristil?

Silmaarst on arstiteaduskonna lõpetanu, kellel on üldarstile vastavad teadmised inimese tervisest ja üldhaigustest. Silmaarst on läbinud erialase residentuuri, mille käigus on saanud mitmekülgsed teadmised erinevatest silmahaigustest, nende diagnoosimisest ja ravivõtetest.

Optometrist on rakendusliku kõrgharidusega nägemise spetsialist, kes mõõdab nägmisteravust ja vajadusel sobitab prille või kontaktläätsesid. Optometrist omab teadmisi inimese tervisest ja silmahaigustest ning oskab soovitada, millal peaks klient pöörduma silmaarsti vastuvõtule. Nägemiskontrolli on oodatud kliendid alates 6. eluaastast.

Kelle poole pöörduda?

Kui on kahtlus silma haigusele või esineb üldhaigus (diabeet, kilpnäärme- või liigeseprobleemid), siis tasub külastada silmaarsti. Silmaarst määrab ka vastuvõtul prillid ja väljastab prilliretsepti. Optometrist teostab oma vastuvõtul nägemisteravuse kontrolli, mõõdab silmarõhku, nõustab ja määrab vajadusel sobivad prillid. Lisaks saab optometrist väljastada prillide jaoks retsepti ning vajadusel suunata silmaarstile.

Registreeru vastuvõtule SIIT või helista +372 661 2106 ning saa tuttavaks meie spetsialistidega.