fbpx

Tellitavad tooted

Tellimuste korv on tühi. Ühtegi toodet ei ole hetkel tellimusse lisatud.

Vormista tellimus

Loe kasulikke

Artikleid

Prilliklaasid

Igaühel meist on ainulaadne nägemine. Mugava nägemise heaks on kõige tähtsam leida oma elustiilile vastavad prilliläätsed ehk prilliklaasid.

Tallinna Optika tootevalikust leiate prilliläätsed traditsioonilistest ühevaatelistest kuni kõrgtehnoloogiliste progresseeruvate läätsedeni välja. Töö iseloom, elustiil, harrastused ja vanus mõjutavad prilliläätsede valikut. Meie kaupluste asjatundjad aitavad valida Teile sobivad prilliläätsed.

Ühevaatelised, mitmevaatelised ja lähitöö prilliläätsed

Peaaegu kõik meie pakutavatest prilliläätsedest on valmistatud kõrge murdumisnäitajaga materjalidest, mis teevad neist vastupidavamad, õhemad ja kergemad kui tavaprilliläätsed. Prilliläätsede tüübid on ühevaatelised ehk monofokaalsed, kahevaatelised ehk bifokaalsed, mitmevaatelised ehk progresseeruvad ja lähitöö ehk kontoriprilliläätsed. Parimate prilliläätsede valiku selgitame välja iga kliendi jaoks individuaalselt.

Prilliläätsede õhendusastmed

Peaaegu kõik meie pakutavatest prilliläätsedest on ühekordse õhendusega, murdumisnäitajaga 1,6. Õhendatud prilliläätsed on vastupidavamad, esteetiliselt kaunimad ning kergemad ja neid on meeldivam kanda, kui tavaprilliläätsesid. Prilliläätsede õhendusastme valimisel arvestatakse Teie prillitugevuste ja -raami valikuga.

 • illustration

  1.6 ühekordse õhendusega

  Prilliläätsed on kerged ja hea kasutusmugavusega.

 • illustration

  1.67 kahekordse õhendusega

  Prilliläätsed on kerged, hea kasutusmugavusega ja näevad esteetiliselt kaunid välja ka suurte tugevuste korral

 • illustration

  1.74 kolmekordse õhendusega

  Prilliläätsed on eriti kerged ja õhukesed ka väga suurte tugevuste korral

Pinnakatted

Pinnakatted lisavad prilliläätsedele kasutusmugavust ja teevad prilliläätsed vastupidavamaks ja kergemini puhastatavaks. Samuti parandavad pinnakatted valguse läbilaskevõimet, neutraliseerivad segavat valguspeegeldust, vähendavad prilliläätsede udustumist ning mustuse ja tolmu kinnitumist läätse pinnale.

Tallinna Optikas müügil olevatel HOYA prilliläätsedel on viimase tehnoloogia järgi toodetud pinnakatted, näiteks kolm korda tavakattest kriimustuskindlam ja tugevam Super Hi-Vision ning kõige vastupidavam pinnakate Hi-Vision LongLife.

HOYA prilliläätsede kõrgtasemeline HI-Vision Longlife pinnakate on peegeldusvastase kaitsega, eriti tugeva kriimustuskindlusega, mustust ja tolmu hülgav, antistaatiline ja kergesti puhastatav pind. Samuti on pinnakate 100% UV –kaitsega.

Valige Hi-Vision Longlife pinnakate, kui soovite prilliläätsesid, mis kestavad kaua.

Sinine valgus

Sinine valgus on loomulik looduslik valgus, mida leidub ka tavalises päikesevalguses. Probleemiks ei ole päikesevalgus, vaid kunstlik sinine valgus. Oleme sellele vastuvõtlikumad kui kunagi varem, kuna arvuti, nutiseadme ja televiisori helendus on just sinine valgus.

Kas sinine valgus on kahjulik?

Sinine valgus on valgusallikatest pimestavaim ja suurendab silmade nägemiskoormust. Seetõttu võib see väsitada, koormata ja kuivatada silmi, samuti võib põhjustada peavalu ja isegi unetust.

Sinine valgus ja uni

Sinine valgus meenutab lainepikkuselt päevavalgust, mis reguleerib meie tavalist päevarütmi. Sinine valgus õhtusel ajal võib mõjutada unehormooni melatoniini teket ja raskendab seega magamajäämist ning vähendab une kvaliteeti.

Tallinna Optikas leidub igaühele sobiv lahendus sinise valguse poolt põhjustatud väsimuse vähendamiseks.

 

Digitaalsed seadmed väsitavad silmi

90% inimestest kasutab päeva jooksul vähemalt nelja digitaalset seadet.
75% digitaalseadmete kasutajatest kannatab silmade liigväsimuse all

 

 

 • illustration

  BlueControl – Kajulikku sinist valgust neutraliseeriv pinnakate

  BlueControl on pinnakate, mis parandab kontrastsust, aitab ennetada sinise valguse poolt põhjustatud vaevusi ja vähendab digiseadmete ekraanidelt peegelduva sinise valguse kahjulikku mõju.

  Mitmed inimesed kannatavad järgmiste sümptomite käes: punetavad, ärritunud ja kuivad silmad, ähmane nägemine, väsimus, peavalu ja magamatus. BlueControl pinnakattega saab neutraliseerida suurema osa kahjulikust sinisest valgusest ja vähendada neid sümptomeid.

 • illustration

  Päikese käes tumenevad, fotokroomsed prilliläätsed - Sensity

  Õues valguse intensiivsuse mõjul tumenevad prilliläätsed toimivad välistingimustes päikeseprillidena ja siseruumides nagu tavalised nägemist korrigeerivad prillid. Prilliläätsed tumenevad päikeseprillideks UV-kiirguse mõjul ja ruumi sisenedes valgenevad kiiresti tagasi. Läbi tumenevate klaaside paistab ümbritsev keskkond kontrastsena, ilma silmi pimestamata. Lisaks on meie poolt pakutavatel prilliläätsedel 100% kaitse UVA ja UVB kiirguse vastu.

  Prilliläätsed on saadaval kolmes värvivalikus: pruun, hall ja roheline.

Tutvuge meie prilliläätsedega.

 • illustration

  Mitmevaatelised ehk progresseeruvad prilliläätsed

  Oma disainilt nn sujuva üleminekuga progresseeruvad prilliläätsed pakuvad loomulikule nägemisele väga sarnast nägemisaistingut. Erinevate tugevustega nägemisalad muutuvad prilliläätses ühtlaselt, mistõttu ebamugavustunne erinevatele kaugustele vaadates kaob, näiteks trepist kõndides või autot juhtides. Tallinna Optika valikust leiate kindlasti oma vajadustele vastavad prillliläätsed.

  Loe pikemalt

 • illustration

  Ühevaatelised prilliläätsed

  Tallinna Optikas on lai valik ühevaatelisi prilliläätsesid erinevate refraktsioonivigade (prillitugevuste) korrigeerimiseks. Tootevaliku hulgast saate valida just Teile sobivaimad prilliläätsed, alates standardläätsedest kuni individuaalselt kohandatud prilliläätsedeni välja. Kõige paremate ühevaateliste prillide tootmisel kasutatakse kõrgtehnoloogiat, mis võtab arvesse Teie personaalsed nägemisvajadused, et tagada Teile maksimaalne kasutusmugavus ja nägemisteravus.

  Loe pikemalt

 • illustration

  Lähitöö prillid

  Seoses erinevate digiseadmete suurenenud kasutusega on lähitöö hulk ja olulisus muutunud. Samaaegselt on järjest suuremate ja laiemate ekraanide kasutusele võtmisega muutunud lähitöö tegemine parajaks väljakutseks.

  Loe pikemalt

 • illustration

  Kahevaatelised ehk bifokaalsed prilliläätsed

  Kahevaatelised prilliläätsed on mõeldud kahele erinevale kaugusele vaatamiseks: lähedale ja kaugele. Kahevaatelistel prilliläätsedel on selgelt eristatav, niinimetatud aken, kaug- ja lähiosa vahel. Kahevaateliste läätsedega saavutatakse maksimaalne kaugelevaatamise ala ja neil puudub nn.õõtsumisefekt nagu progresseeruvatel prilliläätsedel. Lähisegmendi ehk akna kaudu näeb lugeda. Prillitugevustest sõltuvalt ei pruugi bifokaalsed prilliläätsed sobida arvutiekraanile vaatamiseks.

 • illustration

  Päikeseprillid

  Päikeseprillide ostmisel on Teie vajadused kõige tähtsamad. Kas te harrastate mängida golfi, sõita jalgrattaga, sõidate palju autoga või otsite suuri moodsaid päikeseprille? Tallinna Optikast leiate just Teile sobivad päikeseprillid prillitugevustest sõltumata. Meilt prilliretsepti alusel tellitud päikeseprillidel on alati kõvapind, tagapinnal on peegeldusvastane kaitse ja loomulikult ka 100% UV -kaitse

 • illustration

  Erivajadustele vastavad prillid

  Kuna nägemine ja silmad on alati individuaalsed, siis kõiki nägemisprobleeme ei saa korrigeerida tavaliste prilliläätsedega. Näiteks teatud silmahaigused, suured ja haruldased refraktsioonivead, valgustundlikkus, migreen, erakorralised töötingimused ja harrastused jne. nõuavad prillidelt eriomadusi.