Kvaliteetsete päikeseprillide eesmärk on meie silmi kaitsta suure energiaga valguskiirte eest, mis hilisemas eas võivad põhjustada raskeid silmahaigusi.
Ka optilised klaasid on võimalik tellida sobivatele raamidele tumedad või isetumenevad. Üks oluline aspekt päikeseprillide valimise juures on klaasi tumedusastme tähis I–IV. Meie kliimasse sobib kõige paremini II–III aste, IV aste on mõeldud kõrgmägedes matkajatele, purjetajatele ja suusatajatele. Kindlasti ei tohiks nii tumedaid klaase valida auto või mootorratta juhtimiseks.
Päikeseprillid peaksid kindlasti pakkuma kaitset UV-kiirguse, suure energiaga valguse eest. Ideaalis ka peegelduste eest. Kandes odavaid turult või supermarketitest ostetud päikeseprille, oleme sunnitud loobuma pea kõigist ülaltoodud kaitsetest.
Suurim probleem odavate päikeseprillide puhul on viis, kuidas on nende klaasid valmistatud. Üldjuhul tehakse need tavalisest plastikust ning toonitakse õhukese värvikihiga, kuid ei ole kaetud spetsiaalsete filterkatetega. Veelgi halvem on see, et selliselt võime oma silmad seada isegi suuremasse ohtu kui päikeseprille üldse mitte kasutades. Päikeseprillid, millel puudub UV-kaitse, vähendavad nähtava valguse intensiivsust, mille tulemusel pupill suureneb lastes silma sisse suuremal määral UV-kiirgust, kui seda oleks juhtunud ilma päikeseprillideta. Kuigi klaasi toon ja ka raam meenutavad vahel nn disainerprille, on klaaside omadused siiski täiesti erinevad, aga kandja jaoks kõige olulisemad.
Ostes õigesti valitud kvaliteetsed päikeseprillid olude jaoks, milles neid kasutama hakkame, tagab see meile maksimaalse kasuefekti. Silmade tervisele on oluline kanda päikeseprille ka talvel, kui valgelt lumelt tagasi peegeldunud kiired kahekordistavad UV-kiirguse mõju silmadele.